Δεν πήγε ποτέ στη Θεσσαλονίκη η ΑΕΚ!

Η κούραση έκανε την εμφάνισή της στην ΑΕΚ. Οι Κιτρινόμαυροι ηττήθηκαν με 88–79 από τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία, χωρίς να καταφέρουν ποτέ να μπ...

Η κούραση έκανε την εμφάνισή της στην ΑΕΚ. Οι Κιτρινόμαυροι ηττήθηκαν με 88–79 από τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία, χωρίς να καταφέρουν ποτέ να μπουν στο παιχνίδι.

Οι παίκτες του Μπάνκι δεν μπήκαν ποτέ στο παρκέ για 30 λεπτά, προσπάθησαν να βρουν αντίδραση στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως ο εξαιρετικός Χάτσερ δεν τους άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης. Πλέον αυτό που αναζητείται στην Ένωση είναι ηρεμία, καθώς ακολουθεί εκτός έδρας αγώνας για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Το ματς

Η ΑΕΚ δεν ξεκίνησε καθόλου καλά τον αγώνα. Ο ΠΑΟΚ μπήκε εντυπωσιακά στο παρκέ, έτρεξε το δικό του σερί (18-6 στο 7᾽) και επέβαλε τον ρυθμό του. Οι Κιτρινόμαυροι έκαναν πολλά λάθη, έχασαν εύκολα καλάθια, δεν είχαν ενέργεια στην επίθεση και παράλληλα έχασαν τις μάχες στα ριμπάουντ. Όλα αυτά ήταν αρκετά ώστε το πρώτο δεκάλεπτο να βρει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 21-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΑΕΚ ανέβασε την απόδοσή της στην επίθεση και κατάφερε να τρέξει ένα σερί 8-0, μειώνοντας το σκορ σε 34-26 στο 17᾽. Βέβαια, σημαντικό ρόλο στον αγώνα συνέχισε να παίζει η άμυνα και τα ριμπάουντ, με την Ένωση να υστερεί στο συγκεκριμένο κομμάτι, με το ημίχρονο να τελειώνει με 44-31 υπέρ του ΠΑΟΚ. Παρόλα αυτά, οι Κιτρινόμαυροι έδειξαν σημάδια ζωής με τους Γκρίφιν και Θίοντορ να ανεβάζουν την απόδοσή τους.

Αυτό που αξίζει να σημειωθεί είναι ότι η Ένωση είχε 1/9 τρίποντα και 8/17 βολές.

Η ΑΕΚ όσο και αν προσπάθησε δεν κατάφερε να βρει τον καλό της εαυτό ούτε στο τρίτο δεκάλεπτο. Οι παίκτες του Μπάνκι βρέθηκαν σε πολύ άσχημη ημέρα, δεν μπορούσαν να συγκεντρωθούν και κατά συνέπεια ο ΠΑΟΚ συνέχισε να έχει το προβάδισμα στο σκορ (62-44 στο 25᾽), με τους Κιτρινόμαυρους να καταφέρουν να μειώσουν απλά τη διαφορά στο φινάλε του τρίτου δεκαλέπτου (71-58), με δύο τρίποντα του Ματσιούλις.

Οι παίκτες της Ένωσης είχαν ένα ξέσπασμα στο 4ο δεκάλεπτο και μείωσαν τη διαφορά στο σκορ, προσπαθώντας μέχρι και τελευταία στιγμή να... κλέψουν τη νίκη. Όμως, το γεγονός ότι για 30 λεπτά δεν απέδωσαν καλά και δεν είχαν την ψυχολογία με το μέρος τους δεν τους βοήθησε ώστε να καλύψουν τη διαφορά και να διεκδικήσουν τη νίκη. Μάλιστα, αυτό ου αξίζει να σημειωθεί ήταν ότι οι γηπεδούχοι δεν τους άφησαν πολλά περιθώρια αντίδρασης, με τον Χάτσερ να κάνει εξαιρετικό παιχνίδι.

Τα δεκάλεπτα: 21-9, 44-31, 71-58, 88-79

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Τζόουνς, Τζέφερσον 10, Χρυσικόπουλος 13(1), Σχίζας 5, Κόνιαρης 3(1), Τέπιτς 10(2), Τσόχλας, Μαργαρίτης 3, Ζάρας 6(2), Χάτσερ 27(6), Γκάρετ 9, Γκος 2

ΑΕΚ (Μπάνκι): Τζέιμς 6, Ξανθόπουλος, Σάκοτα 6, Τσαλμπούρης, Ματσιούλις 20(4), Λαρεντζάκης 4, Γκρίφιν 6(1), Θίοντορ 15(1), Σαντ Ρος 10, Γιαννόπουλος, Χάντερ 12

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΡΘΡΑ

Όνομα

Αγώνες,3465,Απόψεις,34,Αφιερώματα,244,Διοίκηση,560,Ερασιτεχνική ΑΕΚ,56,Μεταγραφές,584,Συνεντεύξεις,681,Antonopoulos,5,apokleistika,14,Basket League,205,Diagonismos,8,Editorial,81,Eurobasket,109,Euroleague,146,Europi,1,Featured,5214,Giannis Sifakis,38,Koriopolis,3,Live Stream,6,Michos,12,NBA,166,Nikos Sifakis blog,1,Transfer Analysis,3,Tsixla,11,
ltr
item
QUEEN68.gr - Η Βασίλισσα παίζει εδώ: Δεν πήγε ποτέ στη Θεσσαλονίκη η ΑΕΚ!
QUEEN68.gr - Η Βασίλισσα παίζει εδώ
true
8803551756100796746
UTF-8
Φόρτωση όλων των Άρθρων Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ Διαβάστε Περισσότερα Απάντηση Ακύρωση Απάντησης Διαγραφή Από Αρχική ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΡΘΡΑ Δείτε τα όλα ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΕΤΙΚΕΤΑ ΑΡΘΡΟ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑ Δεν βρέθηκε κανένα άρθρο με τα κριτήρια αναζήτησεις σας Πίσω στην Αρχική Κυριακή Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Κυρ Δευτ Τριτ Τετ Πεμπ Παρ Σαβ Ιανουάριος Φεβρουάριος Μάρτιος Απρίλιος Μάϊος Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος Νοέμβριος Δεκέμβριος Ιάν Φεβ Μαρτ Απρ Μάϊος Ιουν Ιουλ Αυγ Σεπτ Οκτ Νοεμ Δεκ μόλις τώρα 1 λεπτό πριν $$1$$ minutes ago 1 ώρα πριν $$1$$ hours ago Εχθές $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago Πριν από περισσότερο από 5 εβδομάδες Ακόλουθοι Ακολουθήστε Αυτό το περιεχόμενο είναι PREMIUM Παρακαλώ μοιραστείτε για να ξεκλειδώσετε Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy